Beton architektoniczny – czym jest i gdzie się sprawdzi?

Beton architektoniczny to specjalna mieszanka, która przeznaczona jest do umieszczania na eksponowanych elementach konstrukcji. Znajduje szerokie zastosowanie zarówno podczas prac wykończeniowych wewnątrz, jak i w roli ozdoby elewacji budynku. Zastosowanie dekoracyjnego betonu ma wiele zalet. Może on jednocześnie chronić ściany przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i stanowić warstwę ozdobną. W jakich sytuacjach warto wykorzystać beton na ścianie?

Zalety wykorzystania betonu architektonicznego

Ten szczególny rodzaj tynku cieszy się tak dużą popularnością m.in. ze względu na następujące zalety:

  • dobra paroprzepuszczalność
  • łatwa aplikacja
  • szeroki wybór wzorów i barw.
    Dzięki temu, że beton dekoracyjny zapewnia ścianie odpowiednią oddychalność, może on być położony na pionowych powierzchniach ścian wszystkich pomieszczeń. Ponadto, odpowiednio zaimpregnowany będzie odporny na zarysowania, wilgoć i niekorzystne warunki pogodowe. Dlatego też doskonale sprawdza się jako warstwa ozdobna elewacji. Możliwe jest szybkie i proste nałożenie go samodzielnie na ścianę. Zainteresowane osoby mogą również zdecydować się na zakup gotowych płyt różnej wielkości. Dzięki różnorodnym formom i barwnikom wykorzystywanym w procesie produkcji, gotowy beton może występować w różnych kształtach i kolorach. Dostępne są również przestrzenne elementy.

Gdzie warto wykorzystać taki beton?

To rozwiązanie szczególnie cenione podczas prac wykończeniowych przy wznoszeniu budynków. Wysokiej jakości, odpowiednio zaimpregnowany specyfik będzie skutecznie chronił ściany przed uszkodzeniami. Warte uwagi jest to, że można zaaplikować go na wiele różnych powierzchni. Dużą popularnością cieszy się również umieszczanie betonu do dekoracji w pomieszczeniach. W ten sposób osiągnąć można ciekawy i niebanalny wystrój.

Więcej: sklep Budujmy eu