Czym jest chemia techniczna i jakie produkty mogą ją tworzyć?


Chemia techniczna jest terminem bardzo zbliżonym do pojęć takich jak chemia przemysłowa oraz chemia warsztatowa. W skład chemii technicznej wchodzą np. specjalistyczne preparaty, które służą do utrzymania ruchu oraz procesów produkcji, a także takie, które stosuje się do bieżącej eksploatacji maszyn, narzędzi i urządzeń. Produkty z kategorii chemia techniczna mogą służyć do czyszczenia, zmywania, konserwacji oraz klejenia. Będą to wszelkiego rodzaju zmywacze, rozpuszczalniki, smary, odrdzewiacze, a także smary, oleje, pasty, kleje, powłoki i taśmy i całe mnóstwo produktów pomocniczych.

Chemia techniczna – produkty pomocnicze

Przeglądając oferty sklepów internetowych zajmujących się chemią techniczną można znaleźć dział, w którym zamieszczone są pomocnicze produkty. Wśród nich znajdują się takie produkty jak odrdzewiacze – a więc preparaty służące do pozbywania się rdzy np. z karoserii samochodów. Prócz tego w dziale chemii technicznej są również zmywacze i oczyszczacze, których przeznaczeniem może być czyszczenie profili z aluminium. Dzięki nim można pozbyć się pozostałości z kleju, gumy czy tez śladów markera. Produktem pomocniczym może być także np. podkład do kleju bądź aktywator do klejów.

Inne produkty z działu chemii technicznej

Co ciekawe w dziale chemii technicznej znajdzie się również takie akcesoria jak Kampy do utwardzania klejów UV. Służą one do klejenia szkła ze szkłem, z metalem oraz innymi materiałami twardymi takimi jak np. ceramika czy drewno, a także tworzywami sztucznymi, o ile przepuszczają one promieniowanie UV.