Do czego wykorzystuje się klej gipsowy? Właściwości i zastosowanie

Wśród wielu typów klejów, jakie można znaleźć na sklepowych półkach, dostępny jest także klej określany jako gipsowy. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź właściwości i zastosowanie klejów gipsowych.

Co to jest?

Produkt jak klej gipsowy jest rodzajem kleju, którego głównym składnikiem jest gips. Zawiera on także dodatki, między innymi celulozę oraz substancje modyfikujące, które poprawiają jego wiązanie i odporność na czynniki zewnętrzne, między innymi na naprężenia oraz na wilgoć.

W przypadku produktu jak klej gipsowy zastosowanie ogranicza się głównie do prac wykończeniowych wewnątrz budynków, dlatego jest on powszechnie stosowany w trakcie renowacji, remontów, wykończenia wnętrz.

Właściwości

  • Wysoka skuteczność wiązania – klej trwale łączy ze sobą powierzchnie, zapewniając efekt na wiele lat
  • Przyczepność – klej bardzo dobrze łączy się z powierzchniami, ma konsystencję gęstej pasty.
  • Szybkość działania – wiązanie odbywa się bardzo szybko, więc nie trzeba długo czekać na rezultaty.
  • Elastyczność – klej ma elastyczną strukturę, co powoduje, że nie jest narażony na powstawanie spękań.
  • Niska cena – w przypadku produktu jak klej gipsowy cena to najczęściej około 20-30 zł za duże opakowanie zawierające 20-25 kg suchej masy.

Zastosowanie

Najczęściej z kleju gipsowego korzysta się w celu montażu płyt kartonowo-gipsowych, między innymi płyt na ścianach i na innych konstrukcjach. Również może być on używany do wykonania montażu innych gipsowych elementów, na przykład sztukaterii na ścianach jak listwy. Ponadto używany jest do mocowania aluminiowych listew ściennych.

Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu klej gipsowy jest produktem niezbędnym podczas prowadzenia prac wykończeniowych i montażowych w mieszkaniu, domu.

Z aktualnie dostępnymi rodzajami i cenami kleju gipsowego można zapoznać się już teraz online na Budujmy.eu.