Gres techniczny


W pomieszczeniach gospodarczych zazwyczaj bardziej stawiamy na funkcjonalność podłogi, niż na jej designerski wygląd. Jeśli szukasz rozwiązania, które pomoże zachować Ci estetyczny wygląd podłogi i jednocześnie będzie bardzo wytrzymałe, postaw na gres techniczny!

Gres techniczny – ponadprzeciętna wytrzymałość

Gres techniczny, ze względu na swoje wysokie parametry antypoślizgowości i odporności na ścieranie, jest idealnym materiałem na podłogę nie tylko w pomieszczeniach gospodarczych czy garażach, ale też w różnego rodzaju budynkach użytkowych i inwestycyjnych. Najczęściej jest barwiony w masie, co oznacza, że jeśli w jego strukturze pojawią się jakieś ubytki albo obtłuczenia, nie będzie to tak bardzo widoczne, jak w przypadku innego rodzaju materiałów podłogowych.

Zastosowanie gresu technicznego

Gres techniczny dostępny jest w trzech standardowych wykończeniach – polerowanym, naturalnym (matowym) oraz strukturalnym. Dzięki strukturze, gresy techniczne nabierają dodatkowych parametrów antypoślizgowości, a ich niska nasiąkliwość sprawia, że są odporne na plamienie. Gres techniczny polecany jest nie tylko do użytku wewnętrznego, ale równie dobrze sprawdzi się na zewnątrz, jako materiał wykończeniowy na podłogę balkonu lub tarasu, okładzinę parapetu, na ścianę (np. cokół), a nawet na blat.