Imitacje cegły zachwycają we wnętrzach i na zewnątrz


Wykończone cegłami ściany już od kilku lat są jednym z designerskich hitów. Aby osiągnąć taki efekt, nie trzeba jednak murować nowej ściany lub skuwać tynku. Alternatywna propozycja to płytki o cegłopodobnym wyglądzie, które sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Modne płytki imitujące cegłę

Cegły posiadają wyjątkowy urok. To materiał, który towarzyszy człowiekowi już od wielu wieków. Przez lata był zasłaniany tynkami. Teraz znów cieszy się popularnością i widoczny jest w wielu przestrzeniach.

Jako że nie w każdym domu, mieszkaniu czy na elewacji można uzyskać naturalną nawierzchnię z cegieł, bardzo popularnym zamiennikiem stały się płytki cegłopodobne, które obecnie dostępne są w wielu wariantach do wyboru. Mogą zarówno przypominać starą, obłupaną cegłę, jak również tę bardziej elegancką o równo ciętych krawędziach.

Płytki oferowane są w różnych kolorach:

  • ceglany
  • beżowy
  • biały
  • szary

Takie materiały wykonuje się głównie z gipsu, ale w sprzedaży można znaleźć także płytki betonowe imitujące cegłę. Mogą mieć postać pojedynczych cegiełek lub większych modułów dla szybszego montażu. Wiele płytek ma już gotową fugę, dlatego instalacja takich cegiełkowych okładzin jest jeszcze łatwiejsza. Dostępne są też gotowe narożniki.

Cegłopodobne płytki – do wnętrz i na zewnątrz

Modnymi cegłopodobnymi płytkami można wyłożyć ściany zarówno we wnętrzach, jak również na zewnątrz – home100.pl/plytki-ceglopodobne. Ważne jest wtedy wybranie takich płytek, które sprawdzą się w danych warunkach.

Do wnętrz najczęściej stosowane są płytki gipsowe, które są lekkie i proste w montażu. Dzięki takim okładzinom można szybko uzyskać efekt naturalnego muru. Z kolei na zewnątrz polecane są płytki gipsowe i betonowe, które posiadają właściwości mrozoodporne oraz niską nasiąkliwość, dzięki czemu nie będą narażone na spękanie i kruszenie się.