Jak olej pneumatyczny wybrać?

olej pneumatyczny

Urządzenia pneumatyczne wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która pozwala na bezproblemową i cichą pracę. Szeroko wykorzystywane w przemyśle zszywarki, pistolety malarskie, wkrętarki czy pojemniki ciśnieniowe znacznie ułatwiają bowiem pracę oraz pozwalają na osiągnięcie lepszych efektów. Jakich zabiegów regeneracyjnych potrzebuje sprzęt? Które preparaty warto zastosować?

Olej pneumatyczny – podstawa wydajnej i ciszej pracy

Jednym z powodów głośnej pracy urządzenia, a także jego szybszego przegrzewania jest zbyt małe lub nieodpowiednie naoliwienie. Rozwiązaniem jest regularne stosowanie oleju pneumatycznego, który nie tylko zabezpieczy powierzchnię poszczególnych elementów wewnętrznych ale również zapewni wydajną oraz cichą pracę. Warto dodać, że to właśnie od rodzaju oraz jakości oleju pneumatycznego zależy także żywotność urządzenia. Sprzęty poddane odpowiedniej pielęgnacji pracują powiem dłużej oraz rzadziej ulegają awariom.

Jakość oraz rodzaj oleju – czy jest ważna?

W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów olejów pneumatycznych pochodzących od różnych producentów. Większość z nich różni się między sobą właściwościami, jakością, a także pojemnością oraz ceną. Niezmiernie ważne są to przede wszystkim właściwości przeciwużyciowe oraz ochronne, które warunkują najlepsze działanie preparatu. Dobry produkt powinien bowiem zabezpieczać przed rdzewieniem oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Inną cechą mającą znaczny wpływ na pracę jest także lepkość, która zapewnia odpowiednią przyczepność elementów do powierzchni.