Jak skleić PCV – specjalistyczne kleje

Kleje do tworzyw sztucznych to prosty sposób nie tylko na przyspieszenie prac wykończeniowych, ale również drobny remont, czy sprawne usunięcie usterki w domowych instalacjach. Należy jedynie właściwie dobrać preparat do klejenia. W sklepach dostępne są bardzo różne preparaty, w tym między innymi klej do PCV. Co warto o nim wiedzieć?

PCV – co to za tworzywo sztuczne?

To popularne tworzywo sztuczne powstaje w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Akcesoria i elementy wykonane z tego tworzywa obecne są w naszym codziennym życiu. To z niego wytworzone są między innymi plastikowe okna, rury w instalacjach, a także inne elementy budowlane, wykończeniowe, dekoracyjne oraz użytkowe. Z pomocą kleju do PCV możliwe jest szybkie i skuteczne sklejenie tego rodzaju powierzchni, co zdecydowanie przyspiesza remont, montaż czy usunięcie awarii.

Właściwości klejów do PCV

Klej do PCV (np. z budujmyEU) może się nieco różnić swoimi właściwościami, głównie ze względu na przeznaczenie. Jedne z nich świetnie sprawdzą się do klejenia rur pod ciśnieniem, a nieco inne do plandek czy membran nawierzchniowych wykorzystywanych w budownictwie. Niemniej ich najważniejszą właściwością jest uzyskanie trwałej i wytrzymałej na różnorodne czynniki spoiny, w tym również na wysokie i niskie temperatury. Są one również łatwe w aplikacji, a gęstsza konsystencja ułatwia dokładne wypełnianie szczelin i nie spływa z powierzchni po nałożeniu. W sklepach dostępne są w postaci jedno lub dwuskładnikowej.

Co skleimy preparatami do PVC?

Oczywiście to wszystko, co zostało wykonane z tego popularnego tworzywa, a jest tego bardzo dużo. Są to między innymi:

– okna,
– rynny,
– rury w instalacjach,
– plandeki, folie, membrany,
– materace,
– listwy,
– elementy dekoracyjne itp.

Warto pamiętać, że skuteczność preparatu zależy w dużej mierze od właściwego dobrania go do określonego celu.