Jak wybrać oświetlenie do łazienki?

lampy łazienkowe

W łazience ważne jest, aby zainstalować nie tylko piękną oprawę oświetleniową, ale takie źródło światła, które sprawi, że pomieszczenie będzie komfortowe. Jasne oświetlenie bez ostrych cieni pomoże Ci z uśmiechem witać każdy poranek: szybko się umyć, zrobić makijaż lub wygodnie się ogolić.

Wieczorem to pomieszczenie potrzebuje miękkiego światła, które zapewnią lampy łazienkowe (do kupienia pod tym linkiem) aby choć przez chwilę zapomnieć o interesach i zrelaksować się w gorącej kąpieli. Ważne jest, aby światła były bezpieczne dla całej rodziny, w tym maluchów i dzieci w wieku szkolnym oraz dziadków.

Od czego zacząć przy wyborze wygodnej oprawy oświetleniowej do łazienki?

Poszukiwanie oprawy oświetleniowej i planowanie schematu oświetlenia powinno odbywać się przed rozpoczęciem remontu – na etapie tworzenia projektu. Oczywiście, to zadanie najlepiej powierzyć profesjonalnemu projektantowi. Jeśli nie planujesz remontu, ale chciałbyś dodać trochę komfortu do swojego pokoju, zapytaj naszych ekspertów sklepowych o bezpłatną poradę.

Aby wybrać odpowiednią oprawę oświetleniową, należy wziąć pod uwagę

  • |Kształt i wielkość pomieszczenia (wielkość określa niezbędny poziom strumienia świetlnego, a kształt pomieszczenia – sposób montażu, usytuowanie, itp;)
  • Kolor ścian i obecność powierzchni odbijających światło (jasne pomieszczenie z niewielką ilością luster powinno mieć oprawę o niższej mocy, a pomieszczenie z ciemnymi wykończeniami powinno mieć jaśniejsze światło)
  • Strefy funkcjonalne, jakie będzie posiadało pomieszczenie (oprawa do oświetlenia ogólnego, strefowego, do oświetlenia lustra lub dekoracyjnego we wnęce)
  • Styl wnętrza (źródło światła musi pasować do wystroju pomieszczenia, materiałów, z których wykonane są meble, kolorów, itp.)

Jeśli te punkty zostaną wzięte pod uwagę, wybrany model będzie praktyczny i z pewnością wypełni pomieszczenie przytulnym światłem i dobrym nastrojem.