Jak wybrać szafki do kuchni?


Znaczenie kuchni bardzo zmieniło się w ostatnich latach. Nie jest to już pomieszczenie, które wstydliwie zasłaniamy. Dziś kuchnia bardzo często jest sercem domu, w którym spędzamy dużo czasu. Chcąc mieć piękną i stylową kuchnie należy zadbać przede wszystkim o jej estetykę. Jak wybrać meble do kuchni? 

Design jest najważniejszy

Obecnie kuchnie bardzo często są otwarte na salon. Aranżując takie przestrzenie należy pamiętać, by były one jednolite. Zastosowanie innej stylistyki w pokoju, a zupełnie innej w kuchni wprowadzi chaos. 

Zastosowanie takiej samej stylistyki w kuchni i salonie pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń i uzyskać jedno, przestronne wnętrze. Jest to niezmiernie ważne, gdy nie możemy pochwalić się dużą kuchnią lub gdy nasza kuchnia ma bardzo niewielkie okienko, przez które wpada mało światła. 

Nowocześnie, klasycznie, czy rustykalnie?

Styl w kuchni nadają fronty meblowe. Wybierając klasyczne rozwiązania warto postawić na fronty drewniane. Decydując się na drewno liściaste, które zostanie pokryte woskiem lub lakierem transparentnym możemy mieć pewność, że kuchnia będzie wyglądała klasycznie i elegancko. 

Bardzo popularne są fronty meblowe z płyty MDF, która powstaje ze sprasowanego drewna mieszanego ze związkami organicznymi. Ich podstawową zaletą jest bardzo szeroki wybór kolorystyczny oraz cena, która jest niższa niż w przypadku mebli drewnianych. 

Bardzo ciekawe są również fronty meblowe, do wykonania których można wykorzystać stal oraz szkło. Tak wykonane szafki będą nowoczesne, a ich aranżacja daje nieograniczone możliwości.

Jeśli artykuł się państwu spodobał, zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu Belmeb