Decydując się na samodzielne urządzanie łazienki trzeba wiedzieć, że nie będzie to proste. Z reguły jest to czasochłonny proces, który wymaga zbierania wszystkich elementów i narzędzi.
Jak wykonać montaż?
Dopiero po zakupieniu wszystkich urządzeń można przejść do montażu. Czasami opłaca się wynająć profesjonalną ekipę, która zajmie się wszystkim od zera. Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością cieszyła się bateria wannowa ścienna. Było to idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń, ponieważ umożliwiała zaoszczędzenie jak najwięcej powierzchni. Dzięki temu była wolna przestrzeń na rozłożenie innych elementów. Jednak oprócz niewielkich łazienek takie rozwiązanie sprawdza się też w przypadku wanien wolnostojących oraz zabudowanych wanien. To właśnie rodzaj wanny ma kluczowy wpływ na to jaką baterię możemy wybrać. W przypadku modeli prostokątnych lub asymetrycznych z reguły są wyznaczone miejsca, gdzie można przeprowadzić montaż baterii.
Bateria ścienna
Osoby, które jednocześnie chcą posiadać baterię ścienną muszą pamiętać, żeby wanna nie miała żadnych otworów. Dużym zainteresowaniem cieszą się też baterie montowane naa specjalnym postumencie. Bateria nawannowa ścienna sprawdza się idealnie w przypadku małych wanien. Montuje się ją do ściany, dzięki czemu zyskuje się bardzo dużo wolnej przestrzeni. W małych łazienkach ważny jest każdy centymetr, dlatego odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest kluczowe. Bateria do wanny podtynkowa umożliwia ukrycie instalacji pod ścianą. Po stronie zewnętrznej widoczny jest tylko uchwyt do uruchamiania wody oraz wylewka. Jest to jedno z najbardziej wygodnych i minimalistycznych rozwiązań, które można zastosować w małej łazience. Warto również zwrócić uwagę, że taką baterię bardzo łatwo się czyści. Regularne czyszczenie jest kluczowe, ponieważ jeżeli tego się nie robi to zaczyna gromadzić się osad.