Jaka wanna wolnostojąca z hydromasażem?

Jeszcze kilka lat temu wanny łazienkowe z hydromasażem były bardzo drogie, dlatego też na ich zakup nie każdy mógł sobie pozwolić. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dlatego też praktycznie każdy może skorzystać z dobrodziejstwa relaksacyjnej kąpieli.

Jaki materiał?

Wany z hydromasażem tworzone są zazwyczaj z form akrylu sanitarnego. Akryl jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu można stworzyć z niego nawet bardzo nietypowe formy wanien. Akrylowa wanna wolnostojąca przyścienna bardzo dobrze izoluje termicznie i co najważniejsze nie powoduje szybkiego wytracania ciepła ze wpuszczonej do wanny wody. Wysokiej jakości akryl wbrew pozorom może pochwalić się również dobrą wytrzymałością.

Ile dysz?

Aby wybrać porządne wanny łazienkowe z hydromasażem warto zwrócić uwagę również na ilość dysz. W dużej mierze to właśnie od ilości zamontowanych dysz zależy jakość serwisowanego masażu wodnego. Najwięcej dysz montowanych jest w wannach z masażem wodno-powietrznym. Znacznie mniej dysz jest w wannach tylko z masażem wodnym. Dobra wanna wolnostojąca łazienkowa powinna mieć około 5 dysz, które wychodzą bezpośrednio na plecy i 2 dodatkowe dysze na stopy. Godne uwagi są modele, które posiadają również zamontowane dysze po bokach wanny.

Jaki rodzaj dysz?

Nowa wanna wolnostojąca łazienkowa z hydromasażem może mieć dysze ruchome i nieruchowe. W tym pierwszym przypadku do wyboru są dysze kierunkowe i obrotowe. Jeżeli chodzi o dysze nieruchome, to wyróżnić można dysze kaskadowe i shiatsu. Nowością na rynku są niesamowite dysze suche i szampańskie, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Osoby, które chcą nie tylko masować, ale również leczyć różnego typu schorzenia kręgosłupa powinny wybrać wanny z dyszami shiatsu, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

Więcej na stronie lazienka-rea