Kinkiety we wnętrzu

kinkiet

Kinkiety to nowoczesne oprawy oświetleniowe do oświetlenia wnętrz, które montuje się na różne sposoby w płaszczyźnie ściany. Ta klasa opraw dzieli się na dwie kategorie – oprawy natynkowe i oprawy wpuszczane. Najczęściej lampy ścienne pełnią funkcję dekoracyjną, uzupełniającą oświetlenie podstawowe.

Przeznaczenie kinkietów

kinkiet
  • Zmiana żyrandoli w małych pomieszczeniach. Na przykład, niektóre mieszkania mają bardzo niskie sufity i to może być niepraktyczne wieszać żyrandol.
  • Dobrym pomysłem jest po prostu podświetlenie mebla, który wisi na ścianie, np. lustra lub obrazu.
  • Stwórz romantyczną atmosferę. Żyrandole i lampy ścienne są obecne w każdym pomieszczeniu funkcyjnym. Po włączeniu żyrandola oświetlenie jest jasne i świąteczne. Jeśli jednak chcesz stworzyć intymną lub romantyczną atmosferę, kinkiet jest koniecznością. Jeśli żyrandol i lampy ścienne są zainstalowane w tym samym pomieszczeniu, muszą one harmonizować ze sobą.
  • Podzielenie pomieszczenia na części. Za pomocą lamp ściennych i luster można oświetlić pewne obszary tego samego pomieszczenia i w ten sposób podzielić je na strefy.
  • Kinkiet może stanowić oświetlenie dekoracyjne.
  • Oświetlenie domów, ogrodzeń, budynków gospodarczych. Stosowane są lampy ścienne o stopniu ochrony do użytku zewnętrznego.

Kinkiet do sypialni i pokoju dziecięcego

W sypialniach i pokojach dziecięcych odpowiednie są kinkiety, które dają miękkie, rozproszone światło. Tego typu światło pomaga się zrelaksować i przygotować do snu. Świetnie wyglądają tu modele z grubymi kloszami oraz klosze matowe. Nie jest zalecane umieszczanie kryształowych lub szklanych żyrandoli w pokojach dziecięcych, aby dzieci nie doznały obrażeń, jeśli żyrandol pęknie.

Bardzo wygodne jest to, że jasność światła można zmieniać w razie potrzeby, zmieniając światło komory na jaśniejsze, łatwiejsze do odczytania. W sypialni dziecka można przez całą noc zapalić słabą lampę ścienną, aby dziecko nie bało się zasnąć. Dobrym pomysłem jest używanie lampek LED do lampek nocnych, ponieważ zużywają one mniej energii elektrycznej.