Klej do gwintów – jaki wybrać?

loctite 406

Klej do gwintów można zakupić w wielu sklepach budowlanych. Dostępny jest też do kupienia w internecie. Warto dowiedzieć się, do dlaczego klej do gwintów jest stosowany w wielu branżach.

Sprawdzone kleje do gwintów

Okazuje się, że producenci oferują trzy typy takich produktów. Dostępne są kleje do gwintów średnie, lekkie, a także mocne. Można je spotkać z wszelaką nomenklaturą branżową. Przede wszystkim popularne są kleje demontowalne. Warto zaznaczyć, że kleje o niskiej wytrzymałości powinny sprawdzić się w czasie zabezpieczania gwintu przed okręcaniem. Co więcej, po zastygnięciu kleju, metalowy element można ponownie odkręcić za pomocą prostych narzędzi bez dużego nakładu siły. Klej do gwintów dostępny jest w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Obecnie można taki produkt zakupić w przystępnej cenie. Najlepiej jednak zawsze stawiać na sprawdzoną markę.

klej do gwintów

Jaki wybrać klej do gwintów?

Warto wiedzieć o tym, że kleje do gwintów stosowane są w przypadku podzespołów, które narażone są na drgania oraz wibracje. Z tego powodu powinny sprawdzić się w przypadku urządzeń mechanicznych, na przykład kosiarek bądź motocykli. Ponadto możliwe jest odkręcenie gwintu zaklejonego klejem o średniej wytrzymałości, jednak w takim przypadku potrzebny jest spory nakład siły oraz specjalistyczne narzędzia. Trzeba też wiedzieć o tym, że kleje trudno demontowalne przeznaczone są do połączenia dwóch płaszczyzn na dłuższy okres. Dlatego nie da się ich odkręcić standardowymi narzędziami. Kleje do gwintów są bardzo przydatne w przypadku podzespołów, których nie planuje się odkręcać. Co istotne, ich wytrzymałość sięga nawet temperatury 150-180 st. Celsjusza. Nie trzeba też realizować demontażu w przypadku materiałów, które są łatwopalne. Kleje do gwintów można zakupić w wielu sklepach budowlanych oraz internetowych.