Okna aluminiowe – nowy trend w budownictwie mieszkaniowym


Mimo, że okna aluminiowe wciąż nie należą do najczęściej wybieranych rozwiązań, to w ciągu ostatnich lat dało się zauważyć wzrastające zainteresowanie tym właśnie rozwiązaniem – okna aluminiowe zaczęły z powodzeniem wkraczać do polskich domów. Z czego wynika rosnące zainteresowanie takim rozwiązaniem?

 

Charakterystyka okien aluminiowych

Okna aluminiowe charakteryzują się przede wszystkim niewielką wagą i dużą wytrzymałością (pokonując w tej konkurencji nieprześcignione od lat okna z PCV). Mimo metalowej ramy, modele produkcji firmy Witraż są w stanie dorównać energooszczędnością oknom zarówno drewnianym, jak i plastikowym – wynika to z zastosowania najnowocześniejszych materiałów termoizolacyjnych.

 

Aluminium – świetny materiał na okna

Aluminium jako materiał cechuje się doskonałą podatnością na formowanie, dzięki czemu można tworzyć okna o naprawdę wymyślnych kształtach, jeżeli marzą nam się ciekawe i niebanalne okna, warto odwiedzić producentów okien z aluminium. Dzięki wysokiej wytrzymałości oraz stabilności, zastosowanie aluminiowych ram pozwala na uzyskanie o wiele większych powierzchni przeszkleń. Jeżeli jesteśmy fanami jasnych pomieszczeń i dysponujemy odpowiednio dużym budżetem, okna aluminiowe są rozwiązaniem dla nas.
Jak widać okna te mają wiele zalet, niestety jedną zasadniczą wadę – są o wiele droższe od okien PCV, wynika to głównie z tego, że są one tworzone na zamówienie i nieprodukowane seryjne.