Okna drewniane z duszą

okna drewnianeOd samych swych początków posiadały wielu miłośników, lecz obecnie ich liczba zwielokrotniła się niezwykle szybko. Wszystko to ma związek z ich ekologicznymi właściwościami, a także zdrowym stylem życia, które w ostatnich latach są bardzo popularne oraz propagowane przez wielu ludzi na calutkim świecie. Okna drewniane, bowiem właśnie o ich cechy chodzi, są niezwykle piękne i dostojne.

Wiele osób zgodnie twierdzi, iż posiadają one trudną do opisania, a zarazem nadzwyczajną i piękną duszę. Wszystko to ma związek z wyglądem oraz materiałami, z których są projektowane, tworzone, a następnie odpowiednio dopieszczane. Do ich wyrobu używa się najczęściej drewna sosnowego, jednak producenci nie gardzą również drewnem dębowym, a także – co lepsze – gatunkami drzew niezwykle egzotycznych – na przykład Meranti.

Istnieje możliwość zainstalowania w mieszkaniach okien drewnianych 3-szybowych, które odznaczają się niezwykle dobrą oraz skuteczną izolacją termiczną, a także i akustyką. Po zetknięciu ze sobą trzech uszczelek, zapewniają one dwie komory o charakterze powietrznym i tym samym dodatkowo izolują pomieszczenie od warunków panujących za oknami. Okna z drewna posiadają również termo okapniki, które zabezpieczają ramę przed wilgocią oraz jednocześnie ich degradacją. Rama z kolei jest tworzona z drewna klejonego aż trójwarstwowo.

Posiadają one różne właściwości, między innymi można zakupić okna dwuobrotowe, dzięki którym wietrzenie staje się o wiele prostsze.