Przycisk do spłuczki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

przycisk do spłuczki

Najważniejszym, ale nie jedynym zadaniem przycisku spłukującego jest obsługa spłuczki w instalacji. Oprócz tego pełni on funkcję dekoracyjną i wpływa na wygląd całej łazienki. Odpowiednio dobrany oddziałuje bezpośrednio na ilość zużywanej wody i pozwala zmniejszyć comiesięczne rachunki. W związku z powyższym wybór odpowiedniego przycisku spłukującego okazuje się być bardzo ważny.

Jakie są rodzaje przycisków spłukujących?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przycisków do spłuczki w toalecie. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem (kolorem czy kształtem), ale także funkcjonalnością. Do najbardziej popularnych i najczęściej występujących przycisków zalicza się:

– przyciski pojedyncze z funkcją „stop” (montowane najczęściej w toaletach publicznych),

– przycisk do spłuczki podwójny, który składa się z dwóch podzespołów. Jego największą zaletą jest możliwość wyboru ilości spłukiwanej wody.

Przyciski do toalety można także podzielić na manualne (których uruchomienie następuje poprzez przyciśnięcie przez użytkownika dłonią) a także elektroniczne, które z uwagi na to że są bezdotykowe wybierane są z reguły w toaletach publicznych. Ich dużą zaletą jest duża higieniczność.

Wybierając przycisk do spłuczki warto przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami oraz oczekiwaniami. Ważny jest nie tylko kolor i kształt ale także materiał, z którego został on wykonany. Warto sprawdzić, na jakich używanie detergentów jest on odporny, a także dopasować go odpowiednio do danego zestawu podtynkowego.

przycisk do spłuczki

Przycisk spłukujący – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Estetyka przycisku spłukującego powinna być dopasowana do estetyki całej łazienki. Na rynku dostępne są przyciski w różnych kształtach: prostokątnym, owalnym czy kwadratowym. Do wnętrz eleganckich będą z całą pewnością pasowały przyciski chromowe a do nowoczesnych wnętrz te w czarnym wariancie.

Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie może posiadać przycisk spłukujący. Niektóre z nich posiadają dodatkowo funkcję odciągania nieświeżego powietrza, a także są wyposażone w pojemnik na kostki higieniczne.