Rolety do domu

rolety wewnętrzne do domuRolety są niezbędnym wyposażeniem pomieszczenia, zwłaszcza takiego, które jest mocno nasłonecznione. Wpadające promienie słońca mogą niepotrzebnie nagrzewać wnętrze i w gorące dni być naprawdę uciążliwe. Najlepsze rolety okienne Mardom chronią też przebywających w domu ludzi przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów.

Oto kilka najpopularniejszych rodzajów rolet.

Rolety rzymskie

Są niesamowicie efektowne i pasują do wnętrz urządzonych w bogatym, klasycznym stylu. Podczas podnoszenia rolety, materiał fałduje się w oryginalny sposób, tworząc niepowtarzalną okienną kompozycję. Zaletą tych rolet jest bardzo duża gama dostępnych materiałów, dzięki czemu każdy znajdzie takie, które najbardziej odpowiadają stylowi wnętrza.

Rolety dzień noc na wymiar

Są to niezwykle użyteczne rolety, które łączą w sobie funkcje rolet i żaluzji. Zbudowane są z pasów nieprześwitującego materiału oraz przezroczystej siatki. Podczas opuszczania lub podnoszenia rolety pasy te płynnie się przemieszczają, pozwalając na regulację ilości wpadającego do pomieszczenia światła.
Rolety dzień noc na wymiar montowane są bezpośrednio do ściany lub sufitu.

Rolety austriackie

Są niezwykle efektowne i wdzięczne. Materiał, z którego są zbudowane, marszczy się podczas podnoszenia, tworząc dekoracyjne bufy. Można zamontować je standardowo, do sufitu albo ściany, lub też w sposób bezinwazyjny – do ramy okna z wykorzystaniem dodatkowych haczyków.

Rolety plisowane

Charakteryzują się oryginalnym wyglądem, bowiem podczas opuszczania tworzą mocno zarysowane plisy. Są ciekawe o tyle, że umożliwiają regulację mechanizmu z obu stron, mogą więc tworzyć na oknie dekoracyjne zazdrostki.