Zabezpieczenia gwintów – większa trwałość i pewność

loctite 406

Nowoczesne technologie sprawiają, że na rynku jest coraz więcej niezwykle przydatnych produktów. Z pewnością należy do nich zaliczyć takie jak klej anaerobowy, którego zadaniem jest uszczelnianie i wzmacnianie połączeń wykonywanych przy zastosowaniu gwintów.

Lepsza trwałość i uszczelnienie

Klej anaerobowy to przede wszystkim znacznie większa trwałość połączenia. Zwłaszcza w sytuacjach, gdzie występuje duże naprężenie i nacisk są one narażone na różnego rodzaju uszkodzenia jak również występuje ryzyko tego, że samoczynnie zaczną się odkręcać. W takich sytuacjach zastosowanie odpowiednio dobranego kleju do gwintów jest niezwykle dobrym posunięciem. Poza tym, że zwiększają trwałość połączenia takie kleje sprawiają, że jest ono uszczelnione i tym samym wpływ wody czy innych czynników zewnętrznych na nie jest o wiele mniejszy. Nie starzeją się tak szybko, nie ma więc także ryzyka tego, że ulegną korozji i niszczeniu.

Rodzaj kleju do rodzaju połączenia

Kleje do gwintów to kilka ich rodzajów, dzięki czemu dobranie właściwego nie jest problemem. W dużej mierze wybór odpowiedniego uzależniony jest od tego, jaka trwałość połączenia chce się uzyskać jak również od tego, czy przewidywany jest jego ewentualny demontaż. Kleje wysokiej klasy wytrzymałości, jak Loctite 270 sprawiają, że połączenia są bardzo silnie chronione, jednakże jednocześnie ich demontaż nie będzie łatwy. Siła Loctite 270 powoduje, że nie ma możliwości odkręcenia gwintu bez jego uszkodzenia, nawet korzystając z nowoczesnych narzędzi.