Zakup rolety rzymskiej – na co zwrócić uwagę?

roleta rzymska w kolorze szarymRoleta rzymska to świetny pomysł na to, co umieścić w oknie, jeśli znudziły się nam tradycyjne firany i zasłony, a zwykła roleta nie prezentuje się zbyt imponująco. A ponieważ ta roleta może zostać wykonana z każdego rodzaju materiału o odpowiednim ciężarze – daje nam to niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Rolety rzymskie do kuchni i ich niewątpliwe zalety

Tego rodzaju roleta nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jeśli pojawi się taka potrzeba, zawsze możemy ją zsunąć do góry. Jeśli wybierzemy odpowiednio gruby materiał do jej wykonania, będzie ona mogła zapewnić właściwą ochronę przed promieniami słonecznymi, co zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza w upalne dni. Zaciemnienie jest czasem szalenie ważną kwestią, ale zakupiona rzymska roleta pozwala także na zachowanie intymności, gdyż zasłaniając ją możemy czuć się znacznie swobodniej po zapadnięciu zmroku.

Na jaką roletę się zdecydować?

Rolety rzymskie do kuchni mogą mieć także różny wygląd w zależności od posiadanych szprosów. Możemy zdecydować się na model, który w ogóle ich nie posiada, wówczas podczas ściągania rolety do góry możemy odnieść wrażenie, że materiał zostaje lekko napuszony. Dodanie poziomych szprosów obciąża dodatkowo roletę, dzięki czemu układa się ona w odpowiedni sposób. W roletach rzymskich do kuchni szprosy mogą także zostać wszyte w specjalne tunele. Zazwyczaj tunele zostają wykonane z dokładnie takiej samem tkaniny co cała roleta.