Żyrandole do salonu w stylu glamour – jak je dobrać?

Żyrandole

Salony to miejsca, które w naszym domu i w naszym mieszkaniu spełniają jedną z kluczowych ról. Nie da się bowiem ukryć, że to tam zwykle ustawiona jest wygodna kanapa z telewizorem, a także i sofa. Zwykle dokładamy wszelkich starań co do tego, by nasz salon prezentował się wyjątkowo. Obecnie coraz popularniejsze staje się więc urządzanie salonów w stylu glamour. Styl ten sprawia, że salon prezentuje się niezwykle luksusowo i z pewnością cieszy nasze oczy. Jednak jakie żyrandole będą do niego pasować?

Żyrandole do salonu w stylu glamour- jak je dobrać?

Nie da się ukryć, że żyrandole w salonie od zawsze spełniały i spełniać będą niesamowitą rolę. Nie chodzi bowiem tylko o to, że dzięki nim szybko i skutecznie doświetlimy pomieszczenie, ale przede wszystkim o to, że dodają one niezwykłej wartości estetycznej. Wobec tego, jaki powinien być żyrandol dopasowany do salonu w stylu glamour? Otóż:

  • żyrandole kryształowe będą świetnym pomysłem
  • żyrandole o wyrazistej formie również będą uzupełniały całe wnętrze
  • żyrandole o bogatych zdobieniach również świetnie się sprawdzą

Warto pamiętać, że im bardziej połyskujące będą żyrandole w salonie w stylu glamour, tym bardziej podkreślą one luksus i swoisty, hollywoodzki blichtr we wnętrzu. Wobec tego warto skrupulatnie podejść do wyboru żyrandola do tego typu salonu.

Jaki rozmiar żyrandola dobrać?

Żyrandole do salonu w stylu glamour muszą być również świetnie dopasowane pod względem rozmiaru. Zbyt duże i wystawne modele nie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, gdyż je jedynie skutecznie przytłoczą. Z kolei zbyt małe żyrandole przepadną we wnętrzach zbyt przestronnych. Wobec tego, zanim podejmiemy finalną decyzję o zakupie żyrandola, dokładnie przyjrzyjmy się proporcjom pomieszczenia i dobierzmy taki model, który pomoże nam te proporcje zachować. W przeciwnym razie całe wnętrze zamiast estetycznej i luksusowej prezencji będzie wyglądało nieco bardziej karykaturalnie i groteskowo, a tego z pewnością chcemy skutecznie uniknąć w naszym salonie.