Syfon do łazienki – niewielki, a bardzo istotny element wyposażenia

syfon do umywalki

Syfon łazienkowy ma za zadanie odprowadzenie zanieczyszczonej wody z umywalki do ścieków. Ponadto, to niewielkie i niepozorne z wyglądu wyposażenie łazienkowe zatrzymuje powstające gazy i bardzo nieprzyjemne zapachy pochodzące z instalacji kanalizacyjnej.

Syfony do umywalki – liczne zadania

Choć syfony do łazienki nie są elementem, na który zwracana jest szczególna uwaga, pełnią one dość istotną rolę mającą niebagatelny wpływ na komfort użytkowania łazienki. Z tego to powodu ich wybór powinien być dokonywany z należytą uwagą. Syfony do umywalki z Laziernka Rea zapewniają bowiem swobodny przepływ wody bez tworzenia jej zastoin oraz stanowią rolę buforu izolującego wnętrze łazienki przed wpływem bardzo przykrych i uciążliwych zapachów kanalizacyjnych. Ponadto, syfon łazienkowy może być również elementem dekoracyjnym.

Syfony do umywalki – rodzaje

W bogatej ofercie sprzedażowej dostępne są głównie dwa rodzaje syfonów, a ich wybór zależy przede wszystkim od ilości wolnego miejsca dostępnego pod umywalką. Pierwsze z syfonów, butelkowe, mają budowę pionową, drugie, rurowe – poziomą.

Syfon łazienkowy pionowy

Syfon do umywalki o budowie pionowej cechuje się niewielkimi rozmiarami. Tego typu rozwiązanie wykorzystywane jest z powodzeniem w przypadku niewielkich pomieszczeń lub stosowania zabudowy umywalki.

Syfon łazienkowy poziomy

Tego typu syfony mają kształt litery „U”. Cechują się one dobrą wydajnością oraz małą awaryjnością. Zawdzięczają to odpowiedniej budowie, w której zminimalizowano ilość miejsc mogących gromadzić zanieczyszczenia. Z uwagi na dość duże rozmiary dedykowane są do większych łazienek.

Syfon łazienkowy o nietypowym kształcie

Z uwagi na to, że nowoczesne wzornictwo obejmuje wszystkie sfery życia, również w przypadku syfonów dostępne są oryginalne formy wpisujące się w bardzo unikatowe aranżacje. Poza względami estetycznymi niecodzienny kształt syfonu może wynikać również z jego nietypowej funkcji pełnionej na przykład w łazienkach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.