Na co zwrócić uwagę wybierając lampy wiszące?

lampy wiszące

Jednym z najważniejszych elementów wystroju pomieszczenia są lampy. Największą popularnością zaś cieszą się lampy wiszące.

Dobrze dobrane mogą zmienić całkowicie charakter pomieszczenia. Dodadzą mu charakteru, przytulności oraz odpowiedniej atmosfery.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampę wiszącą, by pasowała do wnętrza?

Ilość źródeł światła

Panuje powszechna zasada, że im większy metraż pomieszczenia, tym potrzeba więcej źródeł światła. Jednakże ilość, zależy tylko od nas. Jeśli potrzebujemy lepszego oświetlenia, ponieważ w danym pomieszczeniu pracujemy przy komputerze lub czytamy książki, to nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić lampę z większą ilością źródeł światła.

Kolor, rozmiar i materiał wykonania

Na rynku znajdziemy ogromny wybór lamp wiszących, które możemy dobrać indywidualnie do wystroju i stylu pomieszczenia. Są to między innymi lampy wykonane z drutu, szkła, papieru, wikliny, drewna, metalu czy ceramiki.

Są dostępne praktycznie w każdym kolorze i rozmiarze, dlatego możemy mieć pewność, że znajdziemy idealną lampę wiszącą.

lampy wiszące

Funkcjonalność

Dobierając odpowiednią lampę, warto zastanowić się nie tylko nad ich pięknym designem, lecz również nad funkcjonalnością. W przypadku, gdy chcemy kupić lampy wiszące do kuchni, warto wybrać te z wiatrakiem. W sypialni czy salonie świetnie sprawdzą się duże lampy z abażurem, które przytłumią światło i nadadzą pomieszczeniu odpowiedni nastrój.

Do wielu lamp dodawany jest obecnie pilot zdalnego sterowania. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu możemy dowolnie zmieniać kolor oświetlenia, w zależności od naszego humoru, nastroju.