Zakup kleju do żeliwa

loctite 406

Odpowiednio dobrany klej sprawi, że klejenie żeliwa nie będzie skomplikowane. Połączenie metalowych powierzchni jest możliwe bez spawania lub nitowania.

Wybór kleju do żel

Wybór odpowiedniego kleju może być ciężkim zadaniem dla osób początkujących i mało doświadczonych. Do łączenia żeliwa z innymi materiałami można wykorzystać specjalistyczne kleje. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety mają kleje do żeliwa, a także podpowiemy, jak prawidłowo ich używać. Klej to metalu jest idealny do klasycznych form łączenia metali. Mniej pracochłonne oraz tańsze jest zastosowanie kleju. Bez wątpienia jest to też wygodniejsze, dlatego na taki sposób decyduje się wiele osób. Przy łączeniu nowoczesnych powierzchni metalowych klej też się nada idealnie. Trzeba jasno podkreślić, że miejsce sklejenia jest prawie niewidoczne. Naprawa nie ma w rzeczywistości większego wpływu na wygląd przedmiotu. Musisz pamiętać, żeby równomiernie rozprowadzać klej, ponieważ w ten sposób będziesz mógł uniknąć naprężeń punktowych. Nie ma to również większego wpływu na wagę przedmiotu.

kleje do żeliwa

Zastosowanie kleju

Ogniska rdzy nie powstają z reguły na przedmiotach naprawianych klejem. Do zdecydowanej większości metali pasuje klej do żeliwa. Te metale to między innymi miedź, stal, aluminium, mosiądz, tytan oraz żelazo. Kleje do metalu przeznaczone są do różnych rodzajów blachy ocynkowanej. Mogą być użyte do łączenia metali oraz ich stopów z materiałami budowlanymi. Najpopularniejsze materiały budowlane to beton, płyta wiórowa, gips oraz glazura. Każdy może z łatwością znaleźć coś dla siebie, ponieważ wybór jest naprawdę bardzo duży. Od twoich preferencji jest uzależniony wybór kleju. Na rynku można znaleźć kleje, które umożliwią łączenie metalu i pozostałych materiałów. Warto też podkreślić, że kleje do użytku domowego można wykorzystać również w profesjonalnym warsztacie.