Zastosowanie przełącznicy

przelacznica

Do zakończenia światłowodowego kabla przeznaczona jest przełącznica światłowodowa. W ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością, więc popyt na nią jest duży.

Wybór przełącznicy

Wybór rozmiarów i typów przełącznic jest ogromny, dlatego z łatwością można znaleźć model idealnie dostosowany do osobistych preferencji. Przełącznica powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości, wtedy można mieć pewność, że wytrzyma długi czas i nie będzie trzeba jej szybko wymieniać. Ma zapewniać maksymalną wygodę użytkowania, dlatego też jej konstrukcja jest zaprojektowana w specyficzny sposób. Obrotowa formuła wysuwania sprawia, że dostęp do wnętrza jest bardzo łatwy. W ten sposób można szybko ograniczyć ruch kabli zasilających. W najlepszych przełącznicach stosowana jest nawet przednia osłona otwieralna, która zapewnia łatwy dostęp do przełączalnych patchcordów.

Montaż przełącznicy

Instalacja nie jest zbyt trudna, dlatego nawet bez żadnego doświadczenia można sobie spokojnie dać radę samemu. Warto również dodać, że montaż jest bezśrubowy, co jest dodatkowym ułatwieniem. Wykorzystanie dodatkowych przesuwalnych uszy montażowych sprawia, że montaż można również przeprowadzić w różnych szafach dostępowych. Przełącznica światłowodowa (zobacz taką) odgrywa bardzo ważną rolę w budowie pasywnej sieci światłowodowej. Należy pamiętać, żeby kupować produkty jedynie u sprawdzonych producentów. Należy pamiętać, że przełącznica pozwala też przełączać światłowody. Oczywiste jest, że kabel i włókna mają odpowiednie promienie gięcia. Dlatego całkowicie normalne jest używanie tacek lub przełącznic na zakończeniach kabli. W ten sposób można zabezpieczyć włókno przed uszkodzeniem.