Za co kochamy płytki ceramiczne?


Płytki ceramiczne spotkać można dosłownie w każdym polskim domu. Powszechnie stosowane są nie tylko w łazienkach, lecz również w kuchniach, garażach, a także na tarasach. Co powoduje, że cieszą się one tak dużym powodzeniem? Jakie są ich zalety, które są przyczynkiem do tak dużej popularności?

Walory użytkowe

Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych zalet płytek ceramicznych, są ich niezwykłe walory użytkowe. Kto bowiem chciałby mieć w kuchni lub w łazience materiał, który co prawda wygląda ładnie, lecz jego czyszczenie to prawdziwy horror, a także który bardzo szybko się niszczy i wymaga całkowitej wymiany? Płytka ceramiczna, bez względu na to, jakiego konkretnie jest typu, posiada bardzo wiele zalet natury użytkowej. Nie tylko bardzo łatwo się je czyści, a także nie są one podane na zabrudzenia, lecz w dodatku są to płytki, które nie płowieją od słońca, a także, bardzo szybko i łatwo się je kładzie na ścianach lub podłogach.

Walory estetyczne

Z drugiej jednak strony, mało który inwestor byłby zainteresowany płytkami, które tylko są wygodne, lecz nie spełniają drugiego ważnego kryterium, czyli nie są estetyczne. Płytki ceramiczne stanowią bowiem bardzo ważny element dekoracyjny w pomieszczeniach. Osiągają to nie tylko poprzez konkretne wzory i faktury, które się na nich znajdują, lecz również poprzez swoje wymiary. Na rynku bez najmniejszego trudu da się znaleźć płytki 60×120, czy też modele 120×120, a nawet znacznie mniejsze 40×40. Ten szeroki wybór podyktowany jest oczekiwaniami klientów, że będą mogli dostosować kupowane przez siebie płytki konkretnie do swojego pomieszczenia, jego aranżacji, a także tego, jakie inne meble i akcesoria się w nim znajdą. Dla jednego bowiem płytka 60×120 (home100.pl/plytki-60x120cm) będzie idealnym dodatkiem, lecz dla kogoś innego będzie zbyt duża, dlatego wybierze model 40×40.