Jak wybrać odpowiedni klej montażowy?

Fakt jak trwale skleją się dane materiały, w głównej mierze zależy od rodzaju kleju montażowego, który zostanie wykorzystany w danym procesie. Klej montażowy pozwoli zaoszczędzić czas, wysiłek i znacznie usprawni wszelkiego rodzaju prace, w których trzeba połączyć dwa lub kilka elementów w jedną całość.

Gdzie ma zastosowanie?

Kleje montażowe mają bardzo różnorakie zastosowanie. Sprawdzają się idealnie przy klejeniu:
-ceramiki,
-styropianu,
-metalu,
-aluminium,

  • drewna,
  • plastikowych powierzchni i innych.
    Wykorzystując moc klei montażowych ma się pewność, że sklepiło się doskonale dane powierzchnie. Tego typu kleje wykorzystywane są również do podklejania glazur oraz drewnianych elementów podłogi.

Jakie są ich rodzaje?

Warto jest znać poszczególne rodzaje klejów używanych do montażu. Dobrze jest wiedzieć, który pod względem składu sprawdzi się najlepiej do określonego rodzaju klejonego materiału. Mocny klej montażowy sklei dobrze i porządnie. Jeszcze większa będzie jego moc, gdy w jego składzie znajdzie się lepsza substancja chemiczna, konkretnie przeznaczona do danego materiału.
W ofercie wielu producentów jest bardzo dużo tego typu klejów. Różnice polegają na ich składzie. mamy więc kleje cyjanoakrylowe, dyspersyjne, epoksydowe, neoprenowe, polimerowe czy też poliuretanowe.

Sposób aplikacji

Zastosowanie odpowiedniego i mocnego kleju montażowego nie sprawi, że wszystko idealnie się sklei – https://budujmy.eu/pl/menu/kleje-montazowe-986.html. Bardzo ważny jest również sposób aplikacji takich klejów. Zawsze najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża do nałożenia danego rodzaju kleju. Przed każdą aplikacją trzeba skutecznie usunąć wszelki brud i całe zanieczyszczenie danej powierzchni, odtłuścić ją i sprawić by była w pełni sucha.
Nigdy również nie należy nakładać zbyt grubej warstwy kleju. Sprawi to jedynie, że spoiwo będzie nieestetycznie wyglądało.