O oknach energooszczędnych słów kilka

okna energooszczędneCzym właściwie wyróżniają się okna energooszczędne? Czy rzeczywiście warto w nie zainwestować i wybrać je do swojego domu?
W wyglądzie nie wyróżnia ich właściwie nic. Okna energooszczędne wyglądają niemal tak samo jak okna typu standardowego. Jedyne, co zauważymy, to większa grubość ram w oknach drewnianych. Im grubsza, tym mniejsza przepuszczalność ciepła. W przypadku produktów z PCV różnice w grubości są już jednak całkiem niewidoczne. Trudno wtedy stwierdzić, że to jest model energooszczędny. Większa liczba komór powietrznych dodatkowo skutecznie zwiększa izolację cieplną.
Co więcej, okna energooszczędne posiadają kilka tafli szyb, które oddzielane są od siebie komorami wypełnionymi argonem. Takie okna są niezwykle szczelne, a o to przede wszystkich chodzi w rozwiązaniach energooszczędnych.
Idealne okna energooszczędne będą dla osób, które zastosują to rozwiązanie w nowo wybudowanych, dobrze zaizolowanych domach o niskim współczynniku zapotrzebowania na energię grzewczą. Dzieje się tak dzięki nowoczesnym materiałów budowlanym, które ten współczynnik odpowiednio minimalizują. Niewiele osób wie o tym, że okna energooszczędne mogą być montowane jedynie w takich pomieszczeniach, które posiadają skuteczną wentylację.
Takie rozwiązanie na pewno ma wiele zalet. Każdy jednak z nas powinien dokładnie przemyśleć ten wybór, przeliczyć, czy to mu się opłaca, czy zmniejszy to utratę ciepła. Nie jest to rozwiązanie bowiem dla wszystkich.