Silikon sanitarny, dwie strony medalu

Silikon sanitarny jest bardzo ciekawym produktem, nie tylko przez jego szerokie zastosowanie. Jego znaczną zaletą jest to, że występuje on pod dwiema postaciami. Na rynku są silikony łazienkowe kwaśne, a także neutralne.

Silikony sanitarne czas schnięcia

Silikony sanitarne kwaśne cechują się wysoką odpornością na grzyby, pleśń oraz detergenty. Świetnie przylegają do ceramiki, szkła, drewna, a nawet porcelany. Nie należy ich stosować do spoinowania tworzywa sztucznego. Ich bazowym zastosowaniem jest połączenie płytek ceramicznych, uszczelnienie umywalki, brodzika, czy wanny. Silikon bezbarwny z odczynem kwaśnym nadaje się do uszczelnienia połączeń w pomieszczeniu, które jest narażone na wilgoć. Ponadto sprawdzi się w instalacjach wodociągowych.

Silikon sanitarny kolory

Gdy mowa o silikonie sanitarnym, to często na myśl przychodzi jego biały kolor. Świetnie nada się on m.in do łazienek, ponieważ tworzy estetyczne i dobrze komponujące się z wnętrzem spoiny. Biała forma jest najczęściej wybierana, ale na rynku można znaleźć o wiele więcej kolorów. Można też wymienić takie kolory, jak: bezbarwny, kremowy, brązowy, szary, zielony, niebieski czy czerwony. W zależności od producenta, wybór dostępnych barw może być zróżnicowany. Na szczególną uwagę zasługuje ten w bezbarwnej formie. Wygląda on świetnie na wielu elementach ze szkła czy z ceramiki.

Silikon sanitarny czas schnięcia

Silikon sanitarny występuje w dwóch wersjach – kwaśnej oraz neutralnej – sprawdź teraz. Jeśli chcemy dowiedzieć się dokładniej, ile czasu schnie taki silikon, to warto przeczytać opis produktu, który powinien być załączony na etykiecie. Zakłada się ogólnie, że takowy silikon przy optymalnych warunkach zaczyna schnąć już po około trzech godzinach. Jednak pełne obciążenie uszczelnianych powierzchni będzie możliwe dopiero po upływie doby.