Cena gazu dla firm – najważniejsze informacje w pigułce

cena gazu dla firm

W obecnych czasach wielu przedsiębiorców zastanawia się, jakie koszty za gaz muszą ponosić właściciele działalności gospodarczych. Warto dodać, że gaz należy do jednych z podstawowych surowców energetycznych, który na szeroką skalę wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu Warto wiedzieć, że w porównaniu z poprzednim rokiem, ceny gazu znacznie podrożały. Jak na dany moment wygląda sytuacja w firmach?

Cena za gaz od 1 stycznia 2022 roku

Od 1 stycznia obecnego roku, przy uwzględnieniu 5% podatku VAT cena za 1 kWh gazu wynosi 21,40 gr brutto oraz 2,31 zł brutto za 1 metr sześcienny. Do tych kosztów należy dodać także opłatę abonamentową, która różni się w zależności od konkretnej taryfy oraz poszczególnych warunków umowy. Przedsiębiorcy, którzy szukają maksymalnych oszczędności w zakresie rozliczenia za gaz, bardzo często decydują się na zlecanie analizy zużycia. Mogą oni decydować się na różnego rodzaju taryfy, możliwości przesyłania faktur drogą online oraz usługi dodatkowe. W związku z powyższym, obecnie coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na przesyłanie faktur drogą elektroniczną. Dzięki temu nie muszą ponosić oni dodatkowych opłat, co w skali roku daje pewną sumę oszczędności.

Stała opłata za gaz dla przedsiębiorców

cena gazu dla firm
Więcej informacji na temat ceny gazu dla firm można przeczytać na stronie:
eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/oferta/gaz-ziemny/stala-cena-gazu-ziemnego

Cena gazu dla firm uzależniona jest bezpośrednio od wybranej taryfy i warunków umowy. Przedsiębiorcy w ramach umowy mogą decydować się na opracowywanie corocznego planu ograniczeń jeśli chodzi o pobór gazu. Profesjonalne firmy dostarczające gaz, współpracują z ekspertami, którzy pomagają w wyborze dedykowanego planu taryfowego. uwzględniając coroczne zużycie oraz inne czynniki. Eksperci na podstawie historycznego zużycia, mogą dopasować ofertę, która będzie „szyta na miarę” potrzeb i możliwości danej firmy. Przedsiębiorcy bardzo często decydują się na oferty, które charakteryzują się zabezpieczaniem stałej ceny zakupu paliwa gazowego. Takie umowy zawierane są najczęściej na okres 1 roku bądź 2, 3 lat.