Można by sporządzić całą listę, a może i nawet ogromny spis przedmiotów, do których wytwarzania konieczne jest użycie kleju. Wymóg ten nie ominął przemysłu gastronomicznego i kuchennej architektury wnętrz, jednak tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Klasyczna chemia budowlana, choć bardzo praktyczna, może bardzo źle wpływać na produkty spożywcze. Dlatego też powstał specjalny klej do kontaktu z żywnością, dający się bezpiecznie używać w branżach związanych z gastronomią.
Jak klej przemysłowo-budowlany wpływa na żywność?
Nie od dziś wiadomo, że prawie każdy produkt z działu chemii budowlanej jest trucizną, której absolutnie nie wolno spożywać. Jak można się domyśleć szkodliwe dla zdrowia właściwości mogą również przechodzić na żywność, z którą substancje klejące mają styczność – nawet jeśli utwardzony specyfik nie pozostawi na niej żadnych widocznych śladów. Zjedzenie produktu spożywczego przechowywanego w opakowaniu sklejonym zwykłym klejem lub wypicie herbaty ze sklejonego nim imbryka może mieć fatalne skutki.
Czego więc użyć do sklejania wyrobów przemysłowo-gastronomicznych?
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak łatwo zaopatrzyć się w klej do kontaktu z żywnością. W dobrych sklepach z chemią budowlaną można znaleźć całą gamę takich produktów, a prawie wszystkie z nich mają atest bezpieczeństwa, który potwierdza ich możliwość bezpiecznego kontaktu z produktami spożywczymi. Z użyciem takiego kleju można montować części do urządzeń kuchennych, czy też wykonywać remonty kuchni bez obaw o zatrucie ich użytkowników.
Wiele osób podchodzi sceptycznie do takich specyfików jak klej do kontaktu z żywnością. Myślą, że takie produkty nie są tak skuteczne jak klasyczne kleje budowlane. Jednak atest bezpiecznego kontaktu z produktami spożywczymi niekoniecznie musi przekładać się na słabe właściwości klejące. Takie kleje doskonale wykonują swoje zadanie, przez co można ich używać na każdym kroku.